Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kynologické závody Štípa 20. června 2010

20. 6. 2010

Necelé dva týdny po narození Bodieho jsem byla požádána, jestli bych nechtěla posuzovat holkám tradiční kynologické závody. Jelikož Bodie už byl zamluvený (námi), nebyl důvod ho nepřihlásit :-) Čas ubíhal, zvládli jsme si Bodieho odvézt a naočkovat, a tak jsme se 20. června opravdu na tyto závody vydali. Pro Bodieho to byla první větší akce - a hned s účastí cca 80 psů, lidí nepočítaně. Počasí bylo nečekaně hnusné (=deštivé), což k náročnosti jen přidalo.

Bodie byl přihlášený do všeho, co šlo, jako ostatně i Muffy. Na poslušnosti štěňat, kterou posuzovala Ema, jsme měli trošku problém s přivoláním. Bodie si myslel, že když ho pan pomocník přidržel, tak už ho určitě nepustí, takže jen seděl a štěkal na mě. Musela jsem mu dát aspoň čtyři povely, než zjistil, že už je volný. Potom jsme dělali sedni - lehni - sedni, což na pamlsek zvládnuk v pohodě, a pak jsme chodili na vodítku u nohy, taky na pamlsek a taky obstojně. Následovalo přenášení psa, ze kterého jsem měla trochu strach - Bodie není nadšený, když ho zvedají cizí (to je ta smrťovská dědičnost po Hušenkovi), ale nevydal ani hlásku. Bez dvou bodů stržených za přivolání jsme dostali krásných 38 ze 40, což nás ovšem posunulo do půlky startovního pole... Holt jsou štěnda moc šikovná :-) Pak přišlo na řadu agility štěňat - předesílám, že Bodie sice už byl párkrát v tunelu, ale překážku do té doby neviděl. Bětka postavila dva parkury, oba byly složené jen ze skoček (tyčky na zemi) a pevných tunelů. V tom prvním se měnila strana, po které běžel pes, druhý se běžel jen na levou ruku. Bodie se předvedl, s překážkama neměl problém, přestože měly prázdné bočnice. Občas nějakou sice oběhl, ale to byla spíš moje chyba, že jsem ho přecenila. Přestože naše běhy nebyly úplně čisté, výkon byl konstantní, což nám pomohlo k vítězství v kategorii :-) Potom přišla na řadu výstava a třída štěňat/dorostu - psi s PP. Sešli jsme se 4 a posuzovala nás Deniska, které vydatně pomáhal Honzík. Honzíkovi se Bodie velice líbil, i když byl chundelatý a vůbec nevypadal jako knírač. Denisce se nelíbil až tak moc, takže ho dala až na 3. místo.

Posudek: dobrý formát a úhlení obou párů končetin, srst dobré kvality, dobře nasazené a nesené ucho i ocas, samčí hlava, správný tvar oka, výborné předvedení, dobrý pohyb Ocenění: 3. místo

Předváděl se moc hezky, zkusil si chození v kruhu s ostatníma pejskama, takže mise Příprava na výstavu byla splněna. Následoval senior handling, kde měl Bodieho na starost Pavlík. Simona, která posuzovala, se ho ptala, jestli o tom něco ví, a Pavlík se mi potom svěřil, že se styděl říct, že on vlastně ne... Jak už jsem psala, musím je oba velice pochválit, protože byli hrozně šikovní. Malý se vystavoval celkem ochotně a Pavlík ho předváděl velmi citlivě. Na začátku měl sice Pavlík trošku problém, když měl ukázat Bodieho zuby, ale potom zvládli figuru tam a zpět a postoupili do semifinále (ona teda Simona do semifinále zvala všechny, ale... jak se říká, kdyby na to neměli, tak jim to nedá :-)). V semifinále bylo v kruhu víc psů, než v předkolech, takže to bylo ještě náročnější, ale stejně se kluci bez probémů poprali s figurou L vpravo. Do finále však postupovali jen tři pejsci a Bodie toho z handlingu ještě moc neumí, takže to jim uteklo...

Až při závěrečném vyhlašování jsem zjistila, že v poslušnosti byl Bodie 4. a v agility 1., což bylo velice příjemné zjištění. Takže Bodášek už má první pohár - a to mu ještě není ani 5 měsíců ;-)