Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. moravskoslezská národní výstava psů všech plemen Brno 26. září 2010

26. 9. 2010

Hned druhý den po OKV v Úvalně jsme byli přihlášení i na národku u nás v Brně. Den před tím nám Boďáčka ostříhala paní Kucharčíková, nařídila večer vykoupat a vyfoukat nohy (což jsem splnila), jenže už se nepočítalo s tím, že večer začne pršet a nepřestane a nepřestane... Ve tři hodiny v noci jsem se vzbudila s tím, že venku prší a co budeme dělat? Usnula jsem až za hodinu, když jsem sama sebe přesvědčila, že do rána určitě pršet přestane... No, nepřestalo. Takže hned po ranní procházce mi bylo jasné, že veškeré fénování přišlo nazmar. Nu což, oblekli jsme Muffyho do kabátku a Bodieho do Hušenkovy pláštěnky, která na něm nedržela, a vyjeli.

Na výstavišti jsme byli celkem brzo, aut tam bylo ještě poměrně málo. Našli jsme svůj pavilon, potom i kruh a rozložili jsme stůl a boudu. Rozhodla jsem se to risknout a Bodieho už před vystavením nevenčit, zato jsem mu vyčesala chlupy na nohách nahoru, aby uschly rovně. Když jsme se šli do kruhu projít, aby si to tam Bodie očuchal, vzala jsem pískací balónek, protože byl od včerejška unavený a párky ho vůbec nezajímaly. Trochu jsme si tam pohráli, ale moc jsem to neřešila, byla to druhá výstava za víkend a bylo mi jasné, že toho má Bodie plné zuby.

Před námi šla jen jedna bílá fena, takže hned, jak se začalo posuzovat, jsme se nachystali ke kruhu. Bodie okamžitě poznal svého staršího bráchu Arese, který se vystavoval v mezitřídě. Paní rozhodčí Vodrážková nemá zrovna dobrou pověst (já proti ní nic nemám, Muffymu dala ve veteránech V1...), takže jsem byla zvědavá, co bude. Nejdřív jsem ho postavila na stůl, paní rozhodčí zkontrolovala oči, skus, a pak mi povídá: „Ještě mu nevyrostla P1 vpravo dole.“ A prý že by možná bylo dobré nechat mu tu dáseň naříznout, že se to může. No, musím si to ověřit. Dokonce Boďáka i změřila, horní hranice. Pak jsme se prošli. Mno, na balónek nereagoval a jediné místo, kdy šel hezky, bylo v oblasti u rozhodčí. Bohužel jsem tentokrát neriskovala přehození psa na druhou stranu, protože jsem byla ráda, že Bodie vůbec ťape. Potom jsem ho postavila do postoje a vyčkávala rozhodnutí.

Posudek: kvadr pes na hor hranici výšky, odpovídající hlava s tm okem nůžk skus, dosud nepřořezán P1 PD, výraz kohoutek, strmější uhl př konč, strs stand, zaječí ocas Ocenění: velmi nadějný 1

(Pozn.: „výraz kohoutek“ by sice mohla být parafráze na „samčí výraz“, ale předpokládám, že to má být „výrazný kohoutek“;-) „strs“ je asi „srst“.)

To strmější úhlení předních končetin připisuju včerejší úpravě srsti. Zaječí ocas znamená, že ocásek je od kořene překlopený na hřbet, a taky to připisuju včerejší úpravě :-) Pavlík říkal, že paní rozhodčí říkala přítomné hospitantce něco ve smyslu: „No ale to mu nemůžu zadat...“ Zřejmě si to rozmyslela :-)

Byla jsem přesvědčená, že máme počkat na závěrečné soutěže, takže jsme schovali batohy do búdy a s hafoškama vyrazili ven a kolem stánků, potom jsme se vrátili, šla jsem si nechat zapsat ocenění do PP, pak jsme ještě jedli... a potom mě napadlo podívat se do katalogu a s překvapením jsem zjistila, že tam žádný nejlepší dorost vypsaný není! Schválně jsem se byla ptát ve výstavní kanceláři, a prý jestli mi v kruhu neřekli, že mám čekat na záverečky, tak nemusím. Nu což :-) Sbalili jsme se a s hafošama unavenýma a mokrýma odjeli domů. Takže jsme tu.

 

Náhledy fotografií ze složky 19. moravskoslezská NVP Brno 26. 9. 2010