Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. moravskoslezská národní výstava psů 18. září 2011

21. 9. 2011

Příprava na tuto výstavu nebyla žádná, ani krk jsem prckovi neostříhala. Jenom jsem mu ráno důležité části vyšampónovala a vyfoukala. No co, byli jsme po dovolené a mně se nechtělo :-P V noci před výstavou jsem měla strašnou noční můru. Zdálo se mi, že jsme přijeli hrozně brzo, nemohli jsme najít kruh, pak jsme ho sice našli, ale ještě jsem neměla katalog, tak jsem pro něho šla, a než jsem se vrátila, tak odposuzovali naši třídu, ve které byl kromě Bodieho ještě jeden pes, který samozřejmě posbíral všechny tituly. Vzbudila jsem se zbrocená potem a chvíli jsem si musela opakovat, že se mi to jen zdálo :-)

Ráno dokonce nepršelo, jenom jsme poněkud nestíhali, ale přesto na výstavišti nebyla řada aut. Když jsme za průběžného plnění všech možných povinností (veterinární přejímka, vyzvednutí katalogu, vyzvednutí čísla...) konečně zakotvili u kruhu, zjistila jsem, že jen kousek nás se opět usídlila Hanka Polášková s Zarem, tak jsme trochu pokecaly :-)

Na této výstavě byl naším konkurentem opět El Dorado Daniela's Genus. Byla jsem zvědavá, jestli naše porážka minulý týden byla náhodná, nebo jestli se to stane pravidlem. Prcka jsem na stole trochu načesala, pemzou jsem se snažila vyškubat mu co nejvíc chlupů, a když na nás přišla řada, šli jsme se nachystat ke kruhu. Bodie opět celou dobu čuchal po zemi, ačkoli jsem mu tentokrát kromě pamlsků vzala i pískací hračku. Neragoval na jídlo, na hračku ani na bití :-X Přišla nás pozdravit Danuška Šubová, bohužel už jsme se pak nepotkaly :-( V kruhu byl pan rozhodčí Jaroslav Zembjak, který nás nejdřív nechal několikrát obejít kolečko. Potom si prcka prohlédnul na stole a nechal si ho vystavit i na zemi.

Posudek: pes kvsdrat. stavby těla, skus nůž. tm. oko, ucho i krk dobře nasaz. i nesený maličko prodlouž. bedra, v pohybu za kohoutkem přepadlý hřbet, ocas dobře nasaz. nesený vlevo, konč. v pohybu vázaný Ocenění: výborný 2, res. CAC

Stejně si prohlédnul i El Dorada a pak nás nechal zase chvíli chodit v kruhu a zkoumal hafáky v pohybu. Nakonec Bodieho poslal ke druhému místu. Potom nám řekl, že jsou oba pěkní, jen Bodie že při pohybu má trochu propadlý hřbet. Když jsem prcka pak zkoumala, myslím, že to spíš měl jen naježené chlupy na kohoutku :-) No jo, kdyby je měl kratší, tak by to přinejmenším nebylo tak nápadné - paniččina chyba, že ho neumí otrimovat do správné délky. Takže El Dorado nás zase porazil!

Potom jsme šli obejít stánky (má oblíbená činnost), koupili jsme psí piškoty, nějaké sušené maso, jinou pískací hračku a šampón, no a v jedenáct už jsme byli prakticky doma :-)