Jdi na obsah Jdi na menu
 


45. mezinárodní výstava psů Intercanis Brno, 26. června 2011

26. 6. 2011

Asi čtrnáct dní před výstavou jsem začla pečlivě vyčesávat Bodiemu podsadu a vytrhávat přerostlou krycí srst, aby byl v ideálním stavu. Bohužel to neumím :-) takže nakonec zůstalo víc podsady než pesíků, ale na celkový dojem to nekazilo (tak moc). Bohužel Muffyho zdravotní stav mi poněkud odvedl na poslední týden pozornost, takže doúpravu jsem si nechala až na nedělní ráno. Prtě jsem vyvenčila (Muffyho měl na starost Pavlík, s kanylou v nožičce nemělo cenu ho táhnout ven násilím), vykoupala a fénovala, pročesávala, a nakonec jsem strojkem sjela zadek, krk a... uši. Bohužel jsem stříhala tak vehementně, že to odnesl kousek pravého ouška :-( :-( :-( Zbytek času jsem se prťátku se slzami v očích omlouvala, on to ale nesl dost statečně a nic si z toho nedělal. Nu což. Hodná, nejhodnější hlídací teta Hanka, která byla objednaná na dohled nad Hušenkou, přišla přesně tak brzo, jak slíbila, a trpělivě snášela mé zdržování. Rozloučili jsme se a vyjeli k výstavišti.

U vjezdu kupodivu nebyla řada, jak jsem očekávala. Příjemný bonus bylo i to, že vstupní list tentokrát platil pro vstup ne jedné, ale hned dvou osob ;-) Zaparkovali jsme v přiměřené blízkosti a odnesli (rozuměj Pavlík odnesl) trimovací stůl a židle ke kruhu. Vyzvedla jsem katalog, číslo v kruhu, obešla cvičké kolečko s balónkem, pak jsem postavila Bodieho na stůl a začala mu načesávat už jednou načesané nohy, které si cestou urousal v trávě. Vedle nás stála paní s bílými knírači, která je taky česala, a mimo jiné i vehementně lakovala. Pořád marně čekám, kdy začne pořadatel hlídat dodržování výstavního řádu...

Nebudu to zdržovat, z černostříbrňáků jsme šli na řadu první s jedním konkurentem, odhaduju importem z Ameriky. Paní rozhodčí Vodrážková koukala Bobáškovi do tlamy a podivovala se, že mu ta P1 roste tak nakřivo. Při posouzení v pohybu se Bodie moc nepředved, ten klus nebyl moc předvádivý, navíc konkurent šel těsně za náma, takže nás rušil. Pak jsme se vystavili v postoji.

Posudek: Mohutný pes na horní hranici výšky, kratší hlava, pevný hřbet, strmé úhlení předních končetin, srst správné barvy i struktury, zaječí ocas. Tmavé oko, úplný nůžkový chrup. Ocenění: velmi dobrý 2

Není každý den posvícení. Ale to, že mě nechali stát před stolem nevím jak dlouho a že jsem se složky s posudkem musela dožadovat, to už mi vadí. Sbalili jsme stůl a židle, hodili je do auta, pak se ještě vrátili, abysme obešli stánky. Koupili jsme Bodiemu pytlík rybích ANF, kilo piškotů a sušené rypáčky a králičí uši, taky šňůrku k balónku u Gappayů. A na oběd jsme byli doma :-)