Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bonitace

Po včerejší tlusté epizodě jsem Bodáškovi nedala nažrat a pamlsky - Platinum - lámeme napůl. Přesto jsem ani nečekala, že by mohl něco zhubnout, a děsila se, že nám napíšou nějaký šílený bonitační kód, my budem muset odstoupit a bude ostuda. Ráno jsem prcka vyvenčila, koupáním jsem se nezdržovala, jenom jsem si ho učesala na stole a jeli jsme.

Na místě jsme rozložili stan (tentokrát jsme byli jediní, ale potřebovali jsme, aby po včerejším dešti pořádně proschnul). Na řadu šel Bobo jako třetí.

Nejdřív jsme ho před kruhem zvážili. Měli tam takovou tu staromódní mechanickou váhu, jak se musí posouvat zátěž po tyčce, dokud není tyčka vodorovně. Paní se mě zeptala, kolik tak asi Bodie váží, já na to že k deseti kilům. No, hrome, navážili mu 10,5 kg! Potom zkontrolovali tetovací číslo - čitelné. Pak jsme nastoupili do kruhu. Pan rozhodčí Pavelek a paní poradkyně chovu Hlavatá ho změřili - výška 35 cm (prý se ještě vejde), délka trupu 36 cm - Bodie zkroucený jako paragraf, délka hlavy 17 cm, délka hřbetu 30 cm. Taky mu pan rozhodčí důkladně prohlížel zoubky, P1 vpravo dole je „malý, ale náš“. Pak jsme chodili dokolečka a dokolečka, pak dvakrát tam a zpět. Nakonec jsem ho postavila do postoje, komise si tam něco špitala, pak mi poděkovali a šli jsme čekat pryč.

Za nějakou tu minutku na tabuli před kruhem napsali návrh bonitačního kódu, abychom případně mohli odstoupit, kdyby se nám nelíbil. No a nám se líbil - vytkli nám jenom krátkou rovnou záď a to už asi lepčí nebude. Navíc jsem to měli už ve svodovém kódu. Takže jsme mohli počkat na zkoušku povahy.

Zkouška povahy probíhala tak, že jsme nejdřív přišli k paní Hlavaté, podali jí ruku, ona zkusila pohladit pejska, pak jsme prošli skupinkou šesti osob tam a zpátky a nakonec jsme pejska vypustili do volného prostoru, přičemž pomocník 2x vystřelil ze startovací pistole ráže 6 mm. V našem případě to vypadalo tak, že když paní Hlavatá chtěla šáhnout na prtě, tak se dívalo úmyslně jiným směrem a opíralo se mi o nohy, ve skupině osob tahal jako o život na všecky strany (lidi ho nezajímali), a když jsem ho vypustila, hodila jsem mu balónek, takže nějaká střelba ho vůbec nebrala. Cestou zpátky ke klubovně nám teda za zadkem vystřelili ještě 3x (pomocník si musel vyprázdnit zásobník nebo co), což ovšem Bodiemu zakouslému do balónku bylo úplně šumafuk.

Bonitace: 00/5AW/5

Barva: 0

Ucho: 1

Chody: 5

Ocas: 1, 2

Po další asi půlhodině čekání nám rozdali bonitační karty, PP se zapsaným bonitačním kódem a poblahopřáli nám, že jsme uspěli :-)

Tak jsme chovní!

 

Náhledy fotografií ze složky Bonitace