Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celostátní speciální výstava kníračů 10. září 2011

10. 9. 2011

Jelikož jsem se opět rozhodla jet na výstavu až do Úvalna, museli jsme vstávat pěkně brzo ráno. Z toho důvodu jsem Bodieho potrápila už večer předem, vykoupala mu nohy a vousy a vyfoukala. Cesta byla klidná, akorát skoro celou dobu pršelo, což u výstav na otevřeném prostranství není ideální.

Na místě jsme byli možná až moc brzo, ale aspoň jsme si mohli vybrat vhodné místo :-) Podle katalogu jsem věděla, že by tam měla být moje stará známá Hanka Polášková se svým už veteránem Zarem (veteránem... když byl pan Hušenka na své první výstavě v šesti letech, byl Zareček ještě štěňák). Bodie byl poněkud vydivočený z toho, že se kousek od našeho ležení vyčúrala fenečka, pročež celou dobu čuchal. Při česání mi to až tak nevadilo, ale když jsme se šli chystat ke kruhu a on neměl ani ten nejmenší zájem o párek v mé ruce a místo toh měl nos přilepený na zemi, myslela jsem, že ho přerazím :-( Do kruhu jsme nastupovali s o něco mladším konkurentem El Dorado Daniela's Genus, kterého jsme loni v dorostu porazili (přes Boďákovu huňatost a zatím nevyrostlou P1). Pan rozhodčí Marcel Horváth nejdřív Bodieho prohlédnul a změřil (říkal 35 - 36 cm), pak ho nechal projít a pak mu napsal posudek.

Posudek: 19- měsíční pes na horní hranici výšky s typ. hlavou, dobře zaúhlený, dobře nasazený i nesený ocas, elegantní pohyb, Ocenění: výborný 2, res. CAC, res. ČKŠ

Potom udělal totéž s El Doradem a pak nás poslal do kruhu. Už podle dřívějšího posuzování jsem věděla, že nás bude honit dokola celkem dlouho, ale když mě při druhém kolečku začaly bolet holeně, napadlo mě, že asi nemám ideální kondici :-X Potom nás pan rozhodčí dlouho prohlížel staticky a nakonec konstatoval, že to jsou oba pěkní a elegantní psi, ale El Dorado se mu dnes zdá elegantnější, takže Bodie skončil „jen“ s rezervními čekatelstvími. Poslal nás ještě na testování srsti na barvení. Tam byl zajímavý pán, který se chtěl s Boďákem zkamarádit, ale tím podezřelejší mu připadal, takže jsem ho stejně musela přidržet. Ale pán velmi ohleduplně prckovi nerval srst po hrstech, jen mu tak nenápadně posbíral pár chloupků z různých částí těla. Byli jsme samozřejmě negativní :-)

Pavlík měl objednaný oběd, takže já jsem si taky dala a jak jsme se najedli, tak jsme se sbalili a odjeli zase domů.