Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUO CACIB mezinárodní výstava psů Brno 4. a 5. února 2012

6. 2. 2012

Minulý rok jsme se na Duo CACIB byli jen podívat, ale dvě výstavy za víkend mi připadaly jako dobrý nápad: kdyby se zadařilo, měli bysme vyježděné oba CACy z mezinárodky na národního šampióna, a kdyby se zadařilo ještě víc, měli bysme i nějaký ten CACIB...

V pátek večer jsem prcka důkladně rozčesala a přistřihla mu chlupiska na nohách a na hrudníku, aby vypadal sportovněji. Celou noc jsem se pak budila s hrůzou, že jsem mu těch chlupů ostříhala moc. V sobotu ráno jsme za tmy vyběhli na procházku, pak jsem prcka vyšampónovala a vyfoukala. Počasí nám přálo v tom, že byly takové mrazy (k -15 °C), že nehrozilo nějaké bahno venku. Vyjeli jsme o něco pozdějc, než jsem plánovala (ještě jsem se malovala), a když jsme přijeli k výstavišti, byla tam dlouhá řada. Tak jsme to zalomili na nějaké vedlejší parkoviště (samozřejmě placené). Byl tam chaos, Pavlík začal být nervózní a já jsem se začala smát... Když jsme konečně zaparkovali, vrhli jsme se do víru výstavy. U vstupu jsem vyzvedla katalog, koupila Pavlíkovi vstupenku a šli jsme do pavilonu G1, kde jsme měli kruh. Rozložili jsme se ve druhé řadě, pozdravili jsme se s paní chovatelkou a Breisinkou, pak jsem si šla do kruhu pro číslo a vyzkoušela jsem si s Bodáškem postoj a chození. Pak šel na stůl a česala jsem a česala a stříhala a stříhala...

Pak jsme nastoupili do kruhu, byli jsme v třídě otevřené dohromady 3. Posuzovala paní rozhodčí Eva Liljekvist Borg ze Švédska, která komunikovala anglicky. Každého pejska prohlížela opravdu důkladně, prohmatávala nohy, hrudník, hlavu... Pak každého posoudila samostatně v pohybu.

Posudek: big masculine male with excellent head and expression, could have a bit longer neck, good back, good hindquarters, acceptable forechest, a little loose in elbows, high tail set, could move with stronger and more parallel front, acceptable coat and colour (velký statný samec s výbornou hlavou a výrazem, poněkud kratší krk, dobrý hřbet, dobrá záď, dostatečné předrhudí, poněkud volnější lokty, ocas vysoko nasazený, při pohybu vpředu slabší a ne zcela souběžný, dostatečná struktura a barva srsti) Ocenění: velmi dobrý 2

Paní rozhodčí to sekala, i s výbornýma šetřila. Ještě mi řekla, že není v srsti a že na to, že už je hotový dospělý, měl by mít výraznější hrudník. Byla jsem zklamaná, samozřejmě, ale Bodie mi v kruhu nic ostudného nevyvedl, tak jsem ho pochválila a dala mu kačenku :-)

Potom jsme si šli obejít stánky (příhodně umístěné v našem pavilonu), koupili jsme tam sáčky, nějaké dobroty (pro Breisinku k narozeninám) a Bodáškovi kvákavé létající prase :-) Bodie ještě dostal od paní chovatelky k narozeninám pamlsky a plyšovou hračku. Pak jsme to sbalili a jeli jsme domů, kde jsme prospali celé odpoledne.

V neděli ráno jsem se vykašlala na koupání, prtě bylo načesané ještě ze včerejška. Takže jsme vyjeli asi o půl hodiny dřív a dostali jsme se na parkoviště v areálu. Obvyklé kolečko katalog-číslo-vyzkoušet si kruh. Tenkokrát posuzoval pan rozhodčí Andraš Polgar. Do třídy nám přibyl jeden konkurent. Pan rozhodčí nebyl tak důkladný, ale každého pejska si prohlédl individuálně v pohybu.

Posudek: 2 letý, vel. moh. pes del. formát, dobrá linie hlavy, měkčí hřbet, výb. hrudník, spr. končetiny, spr. pohyb, při pohybu měkký hřbet Ocenění: velmi dobrý 4

Byla jsem ještě zklamanější... Ale pak jsem potkala Hanku s Zarem a ta mi řekla, že když nemá aspoň jedno VDčko, tak to není žádný šampión :-)

Reputaci devoňátek zachraňovala Breisi, která v sobotu zabodovala - V1, CAC, a v neděli měla „aspoň“ to V2.

Zavřeli jsme prcka do boudy, obešli jsme ještě jednou stánky a pak jsme se přestěhovali k závěrečnému kruhu, kde přes den probíhaly závody v obedience. Viděli jsme 4 pejsky, z toho první borderka pracovala celkem dobře, další labrador se absolutně nesoustředil (panička to pak skončila sama), a potom dlouhosrstá kólie a berňák taky nepředvedli nic moc... takže jsem zase neviděla, jak to má vypadat :-) Ale musím pochválit všechny psovody, že nejen své psy nerozplácli, ale mezi cviky je opravdu chválili a povzbuzovali. Musíme to taky někdy zkusit ;-)

No a pak jsme jeli domů a spali až do tmy. Člověk by nevěřil, jak jsou ty výstavy vysilující...