Jdi na obsah Jdi na menu
 


DuoCACIB Brno 2. a 3. února 2013

3. 2. 2013

Po fiasku na lednové národce, kde byl tlustý a chlupatý (opět), jsem se snažila z Bodieho udělat normálního psa. Mělo to dvě fáze - v té první jsem mu upravila krmnou dávku: cca 6 granulí FitCrock ráno a večer, pamlsky jen na příděl; ve druhé nám byl doručen trimovací nůž Vivog, který nám paní chovatelka doporučila, a česali jsme a škubali. Výsledek byl ten, že za necelý měsíc se prckovi začal rýsovat pas a podsada byla minimální. Na výstavu jsem šla jednak s obavami, že to, co se mi zdá jako štíhlé a upravené zvíře, bude v porovnání s ostatníma psama zas jen tlustá kula chlupů, ale na druhé straně jsem se těšila, že paní chovatelce ukážeme, jak jsme pěkně zhubli. (My = Bobeš)

Po příchodu na výstavu jsme opravdu byli pochváleni, že Bodie už není tak tlustý, i ta srst je lepší (pořád teda byla přerostlá, ale bylo poznat, že má kvalitní základ). Původně měl posuzovat švédský rozhodčí, ale nakonec to změnili na paní Helenu Glänznerovou. Do kruhu jsme nastupovali dva: Bodie a jeho zapřisáhlý nepřítel El Dorado Daniela's Genus (viz zde a zde). On totiž Edík nemá žádné vady, takže proti němu nemáme šanci. Po prohlídce na stole nám paní rozhodčí oznámila, že je ani nebude rozbíhat spolu.

Posudek: Kvadr. mohutný pes, výb. hlava, lehce prohnutý hřbet, v pohybu překlop. ocásek, mohut. hrudník, končet. velmi dobře úhlené, vzadu sbíhají Ocenění: velmi dobrý 2

Z kruhu jsem odešla celkem otrávená. Kdyby mi řekla, že je tlustý a chlupatý, tak se plesknu do čela a příště s tím něco udělám, ale s tím, co nám vytkla, jsme už dostali res. CACIB, tak nevím, proč dnes VDčko. Rychle jsme se sbalili a spěchali jsme do druhého pavilonu na obedience. Původně jsem se chtěla přihlásit na OB1, ale jelikož organizátoři měli nějaké problémy s organizací - mělo to být, pak nemělo, pak dvoudenní, pak jednodenní, pak zase dvoudenní - tak jsme se na to vykašlali. A dobře jsme udělali, protože nakonec to dopadlo tak, že bysme přišli na řadu zároveň v OB1 a ve výstavním kruhu, takže já bych měla nervy v háji. Ale takhle jsme stihli Tamču s Bardem, kteří si zlepšovali body v OBZ - udělala jsem jí pár fotek.

Když jsme přijeli domů, všichni tři jsme zalehli a spali až do tmy. Byla jsem otrávená a představa, že budu muset vstávat zase v šest hodin, dám 180 korun za parkování a o půl jedenácté budem doma, se mi vůbec nelíbila. Takže jsem se rozhodla, že budu nedělní výstavu prožívat míň: ráno jsem prcka nekoupala, zaparkovali jsme mezi barákama a k výstavišti to došli. Paní chovatelka, která oba dny vystavovala Caira v mladých, byla taky otrávená ze včerejška, tak jsme si zabrblaly společně. Jak jsme tak čekali u kruhu, najednou tam přišla delegace - poznala jsem paní Tichou z ČMKU - a začala si zvát do kruhu náhodně přítomné psy. Ukázalo se, že nějaká slečna tak skládala praktickou zkoušku na rozhodčí :-) Cairo se jí tam na zkoušku procházel, aspoň se trochu unavil (je neskutečně aktivní - a upištěný).

Tentokrát posuzoval pan rozhodčí Ulf Brathen z Dánska. Přišel ve zmačkaném saku a keckách (ano, Pavlík tvrdí, že byly kožené - ale pořád to byly kecky!). My jsme nastoupili do kruhu zase s El Doradem, takže jsem doufala jen v to, že dostaneme výbornou, ať není ostuda. Pan rozhočí psy netradičně posuzoval na stole, což jsem tak úplně nezvládla - nebyla jsem schopná prcka postavit do hezkého postoje, furt zvedal zadní nožičku. Takhle to vypadalo.

Posudek: 3 years, strong built male, masculine head, good forechest, a little straight in the shoulder, good back and line, normal angulated behind, OK colour and coat, moves well from the side, moves well up and down. Good temperament. (překlad: 3letý pes silné kostry, samčí hlava, dobré předhrudí, poněkud strmější v ramenou, dobrá záda a horní linie, standardně úhlená záď, barva a srst v pořádku, pohyb z boku i zepředu/zezadu správný. Temperamentní povaha.) Ocenění: výborný 2, res. CAC

Pak nás pan rozhodčí seřadil - Edík první, Bodie druhý. Když nás vyšoupli z kruhu bez složky, chvilku mi trvalo, než mi došlo, že to asi znamená, že nás tam budou ještě volat! Jenže pak hlásili CACIB, ale nás tam nezavolali! Tak jsem se zděsila, že máme zas VDčko, ale zapomněli na nás! Nakonec mi složku dali a ten res. CAC skutečně máme, ale o CACIB (respektive res. CACIB) jsme neběželi, i když jsme měli. No co už.

Po chvíli radování se s paní chovatelkou jsme sbalili půlku věcí a šli jsme se podívat po stáncích. Našli jsme stánek RINTI, kde měli za dobrou cenu konzervy a moje oblíbené kapsičky (ty s křepelčím vajíčkem - nemůžu z toho, že když to vyklopím prckovi do misky, je tam fakt rozpůlené natvrdo vařené křepelčí vajíčko!), a k nákupu nám dali „žvýkací vánoční berle" jako dárek. Pak jsme na doporučení paní chovatelky koupili Roboran pro černé a bílé psy, protože ho tu měli taky za dobrou cenu. A nakonec jsme koupili kilo psích piškotů. Jo, a ještě nám nějaká rozdávačná paní dala tyčinky na zuby od Pedigree.

Potom jsme ještě venku vyfotili Bodieho v postoji, aby měl nějakou propagační fotku. A teď jsme doma a prcek má slíbené, že večer dostane konečně nažrat! :-)

 

Náhledy fotografií ze složky DuoCACIB Brno 2. a 3. února 2013