Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanácká národní výstava psů 6. ledna 2013

6. 1. 2013

Protože výstavy jsou na jedno brdo, vezmu to stručně. Když jsme přijeli na výstavu, zjistili jsme, že Bodie je suverénně nejchlupatější a nejtlustší ze všech přítomných kníračů. Potkali jsme se tam s paní chovatelkou, která měla v mladých Caira z Devonu a v pracovce Breisinku, Bobeš byl taky v pracovce - poprvé!, takže devoňátka ukazovala, že jsou pracanti.

V kruhu pískala paní rozhodčí Andrea Zaoralová, která Bodiemu (nebo spíš mně) vytkla, že je tlustý a škaredě upravený (samozřejmě to zaobalila) a dala nám VD.

Posudek: Téměř 3letý pes velmi silné kostry, širší hlava, chrup v pořádku, kratší krk, delší formát, velmi dobré úhlení, srst střed. kvality stan. barvy, ocas srpovitě nesen, úprava by mohla být preciznější. Ocenění: velmi dobrý

Neodjeli jsme ovšem otráveně domů, protože jsme paní chovatelce slíbili, že se s Bodiem připojíme ke Cairovi a Breisince v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu, takže jsme obešli tři stánky, přesunuli se k závěrečnému kruhu, dali si bramboráky a langoše a trubičky se šlehajdou.

Když došlo na závěrečné soutěže, nejdřív jsem dostala Breisinku, která se ukázala s Cairem v soutěži o nejlepší pár (bohužel nepostoupili do užšího výběru), a pak ji dostal Pavlík, já jsem vzala prcka a s Cairem jako třetím jsme šli soutěžit o chovatelskou skupinu. A devoňáci byli třetí! (Přestože Bodie k těm dvěma typově vůbec neseděl...) Hafáky jsme vyfotili s pohárkem a pak jsme konečně - za tmy - jeli domů.

 

Náhledy fotografií ze složky Hanácká národní výstava psů 6. ledna 2013