Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanácká národní výstava psů 8. ledna 2012

Tak na tuto výstavu jsem byla zvědavá. Nejdřív jsem se hlásila elektronicky - přes stránku Dogoffice. To se mi myslím vyplatilo - ušetřila jsem na poštovném a nemusela jsem běhat na poštu a zpátky a na poštu... Navíc mi vstupní list poslali e-mailem, takže odpadla starost s vyzvedáváním u našich nebo se skenováním - jenom jsem si ho vytiskla. Pak jsem si všimla, že nás bude posuzovat paní rozhodčí Vodrážková, na kterou jsem se zařekla, že nebudeme jezdit (v mladých nám dala VD). No a nakonec jsem si dala záležet s úpravou srsti - v listopadu jsem prcka otrimovala a počítala jsem, že na ten leden to bude akorát. Navíc jsem den předem zjistila, že se bude vystavovat i Bodáškova sestra Breisi, a to ve třídě pracovní.

Tentokrát jsem využili toho, že jsem v sobotu byli doma, a ostříhala jsem Bodiemu krk a hlavu a zadek, takže na nedělní ráno mi zbývalo jenom vykoupání a vyfoukání. Z domu jsme vyrazili tak akorát (o něco pozdějc, než jsem chtěla, ale o hodně dřív, než jsem se obávála, že vyrazíme), o půl deváté už jsme byli nachystaní v hale hned vedle paní chovatelky. Kruhy byly tentokrát uspořádány tak, že stůl byl uprostřed a po obvodu byl koberec. Navíc pořadatelé napsali čísla kruhů na nafukovací balónky, které visely vysoko ve vzduchu, takže člověk nemusel obejít všechny kruhy, než našel ten svůj. Paní rozhodčí přišla jako obvykle pozdě a ještě třikrát někam odešla, ale když se konečně začalo, bylo poznat, že má dnes dobrou náladu.

V mezitřídě jsme byli tři. Jednoho z konkurentů myslím známe z mezinárodky v Budějovicích - ruský pejsek. S Bodiem jsem šli první. Na stole paní rozhodčí říká: „Víte, že mu chybí zub?“ Já na to hlubokým hlasem: „KDE?“ „Pé jednička dole.“ Tak jsem jí tu pé jedničku ukázala, neboť je rostlá křivě dovnitř! Pak jsme nějakou chvíli všichni chodili v kruhu, dokonce jsem si prcka jednou přehodila na pravou stranu, no a pak jsme je postavili do postojů. Paní rozhodčí zapískala na nějakou hračku a vybrala vítěze.

Posudek: Kompakt. kvadr. pes, výb. hlava, tm. oko, úplný nůžk. chrup, korekt. úhl. obou párů konč. Stand. srst. Pěkné předvedení. Ocenění: výborný 1, CAC

Hurá, konečně CAC! Mimochodem, ta samá paní rozhodčí nám 2x předtím vytýkala krátkou hlavu, strmé přední končetiny a zaječí ocas. Hned potom jsme šli o národního vítěze s pejskem ze třídy otevřené, ale ten nás porazil, podle paní rozhodčí proto, že byl menší a „u nich je problém s výškou“.

Ještě jsme čekali na Breisinku, která byla sama v pracovce. Breisinka je moc hezká fenečka, má nádherně bílé znaky a je perfektně udržovaná. Dostala V1, CAC a proti feně z třídy otevřené vybojovala i národního vítěze a CAC ČMKU. Nakonec se jí povedlo převálcovat i ostatní soupeře a dostala BOB! To máme rodinu, co? :-)

Potom jsme si s paní chovatelkou šly nechat zapsat výsledky do PP a bavily jsme se o uchovnění Bodáška a tak. Dostali jsme medaili za CAC. Nakonec jsme s Pavlíkem obešli těch pár stánků, co tam bylo, a nakoupili následující: hřeben s kovovýma zubama (pro mě), sušené králičí uši, pařátky, chlorofylové kostičky a piškoty (pro nás a na cvičák). Potkali jsem následující moje známé: Pavlu Medkovou od Terryho, Hanku Poláškovou od Zarečka, Ivču Vranovou od Ebinky a dokonce Janču Lutnerovou od Grifa a Barunky, která teď má borderku Aničku. Měli jsme ještě čas podívat se na kousek obedience (závodilo se tam v OB1). A pak jsme jeli domů a objednali si dvě velikánské pizzy :-)