Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská výstava psů Zlín, 28. května 2011

Na krajskou výstavu ve Zlíně jsem vždycky chtěla jít vystavovat, bohužel v době, kdy se vystavoval Muffy, byla výstava jen pro společenská plemena a knírače nebrali, takže se mi to splnilo až letos s Bodiem. Terén jsem měla okouknutý už od roku 1995, od našich je to dvacet minut autem, navíc se dalo čekat, že tam potkám spoustu známých lidí, takže jsem se docela těšila.

A v pátek začalo pršet a pršelo a pršelo... Nepřestalo ani večer, když jsme přijeli k našim na Vítovou. Takže v sobotu ráno jsem vstala brzo (v šest), vyvenčila hafošky, potom Bodieho šupla do vany a vyšampónovala mu nohy a vousy. Na stole jsem ho nastříkala, učesala a vyfoukala. Naše jsem tím rozhodně nevzbudila, protože vstávají o půl šesté. S krásně načesaným kníračem jsme posléze nastoupili do auta přistaveného až ke dveřím a odjeli do Zlína. Muffy zůstal s tatínkem doma, aby se mohl prospat. Našli jsme si místo u stadionu na cestě, kde jsme zaparkovali. A pak jsem se rozhodla, že je to pes a tudíž ho nebudu nosit na rukách, takže než jsme došli ke vchodu, byly vyfoukané nohy zcela zničené. Nu což.

Zakoupila jsem vstupenku pro Pavlíka, zaprezentovala se a šli jsme si najít místo u kruhu. Bohužel na tabule v kruzích zrovna pomocnice psaly a měly popsalé listy papíru přehozené přes vršek, takže nebyla vidět čísla kruhů. Přesto jsme našli kruh č. 4 a rozbili tábor: trimovací stůl, boudu a dvě židle. Potom jsem si šla s prckem do kruhu obejít cvičné kolečko a vyzvedla si složku s číslem 222. No a pak se zase čekalo a čekalo... Potkala jsem tam spoustu známých, tak třeba Pavlu s kerrykama, Ditu s parsonkama, dokonce i Barču, kterou už jsem leta neviděla, s hladkosrstým foxem. Byla tam samozřejmě i Deniska s Atrejem a novým přírůstkem. S náma v kruhu byla Ema s Chyrem.

Pak jsme přišli na řadu i my, jediný KMčstř na výstavě. Posuzovala nás paní Ridarčíková. Bodieho prohlížela na zemi, protože jí pořadatelé nějak nezajistili stůl na posouzení. Takže nejdřív se ptala na zuby, tak jsem jí je ukazovala já (nepochopila jsem, jestli se chce podívat sama, nebo jí je mám ukázat já, tak jsem byla aktivní), prohmatala si ho, pak nás poslala obejít kolečko, nakonec jsem Bodieho postavila do postoje. Sponka na výstavním vodítku mu trčela za krkem, tak jsem mu to vodítko sundala.

Posudek: pes správného formátu, pěkně utvářená hlava, výb. horní linie, správně hluboký hrudník, korektně oboustr. zaúhlený, výborný prostorný pohyb Ocenění: výborný 1, Vítěz třídy mladých

Pavlík nás trochu fotil a pak mi ukazoval, že na většině fotek mám kalhoty na půl žerdi :-X nu což, budu si přece jenom muset koupit nějaký výstavní oděv, ve kterém se dá kleknout... Čekali jsme ještě na závěrečné soutěže, kecali, Pavlík se asi trochu nudil. Deniska a Ema pak zneužily náš trimovací stůl a učesaly si tam ty své halamy. O nejlepšího mladého nastoupilo asi 40 psů, takže jsme neměli šanci, ale byl to příjemně strávený upršený den :-)

 

Náhledy fotografií ze složky Krajská výstava psů Zlín, 28. května 2011