Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2010

1. 7. 2013

2010

 • 24. prosince 2010 - Bodieho první Vánoce! Stromeček - nezájem (byl na stole), ale dárky se mu líbily :-) Sebral všechny hračky včetně těch pro Muffyho a hlídal si je.
 • 5. prosince 2010 - Celý den jsme strávili na VFU, kde probíhal Mikulášský závod v poslušnosti. Bodie nastoupil v začátečnících, dostal 77 bodů z 80 a umístil se na 10. – 14. místě. V extra cvicích jsme zkoušeli přivolání a maxitunel, oboje předvedl k mé spokojenosti, ale byli tam lepší psi. Domů jsme se vrátili totálně zmrzlí a mrtví. Fotky tady
 • 3. prosince 2010 - Přes mrazy a sněhové závěje jsme zvládli úterní i čtvrteční cvičák. Po příchodu na plac trvalo Bodiemu asi tři minuty, než se celý pokryl ledem, ale vůbec mu to nevadilo, zima mu nebyla, klidně si do sněhu i lehal. Akorát má problém brát ze sněhu balónek, většinou si ho napůl zahrabe.
 • 29. listopadu 2010 - Napadl nám sníh - pro Bodieho to je první, který viděl :-) Byla jsem zvědavá na jeho reakci. Nejdřív ho to hrozně zajímalo, teď už si zvykl, akorát mu vadí, že se nemůže s rozběhem zakousnout do trsu trávy, protože to studí. Včera jsme dokonce potkali prvního sněhuláka, Bodie se k němu plížil velmi nedůvěřivě, ale myslím, že do Vánoc už to bude brát jen jako báječné významné objekty k počůrání.
 • 24. listopadu 2010 - Byli jsme na kontrole a na další injekci antibiotik. Bodie už je veselý, udělal dva poctivé bobky, takže zítra už zkusíme nedávat Attapectin a pomalu začne dostávat zase svoje granule - teď jsem mu dávala Muffyho dietní Hill's i/d proti průjmům. Bohužel ale tento týden padne i druhý cvičák, protože Bodie by měl být pořád v klidu :-(
 • 22. listopadu 2010 - Dnes ráno jsme museli s Bodiem na veterinu, protože má od včerejška průjem a je celkově smutný. Paní doktorka ho prohmatala a řekla, že má plynaté bříško a že to v něm žbluňká, takže tam zřejmě bude nějaký zánět. Dostal antibiotika a injekci na zklidnění střev, tak doufáme, že to pomůže a že tam nemá nějaké cizí těleso :-(
 • 20. listopadu 2010 - Dnes proběhlo první prckovo oficiální a pořádné trimování. Začalo kolem desáté ráno a o půl čtvrté byla pod stolem hromada chlupů větší než Bodie a na prckovi zbyla jen nahnědlá podsada. (Moje záda to ovšem nenesla moc dobře.) Krom toho jsem Bodieho důkladně rozčesala na nohách, ostříhala drápky, vytrhala chlupy z ušisek a strojkem sjela krk a zadek. Bodie vypadá o tři kila lehčí a maličký, a najednou má oproti tělu hrozně velkou hlavu :-)
 • 14. listopadu 2010 - Byli jsme ve Zlíně a nebyl cvičák, takže jsme využili ranního volna a vyběhli s Bodiem na stopy. První stopa byla 10 kroků dlouhá, maso na nášlapu a na konci miska. Čuchání neprobíhalo podle mých představ, Bodie sice k misce došel, ale moc nevěděl, co dělá. Druhá stopa byla 15 kroků dlouhá, maso na nášlapu a potom každá krok, na konci miska. Tu Bodie zvládnul líp, našel všechno maso, i když mu to trvalo děsně dlouho. Jako třetí jsem mu udělala jen nášlap, tam se snažil, a poslední - čtvrtá - stopa měla 10 kroků a maso každý krok. Tam už šel Bodie o chloupek rychlej. V mezičase jsme vytáhli balónky a házeli mu je, potom jsem zkoušela hladké zadržení asi na deset kroků na ponožkový cop - velmi razantní, pěkně se protočil - a před stopou jsem Bodieho zklidňovala očním kontaktem. Asi bude trochu problém ho rychle zklidnit, protože po prvním mrknutí do očí se Bodie sebral a šel se podívat, kde nechal balónek, přestože věděl, že mám v ruce pamlsek. Vzato kolem a kolem, bylo to velmi příjemné ráno a Bodie mi udělal radost, že měl takovou radost ze cvičení :-)
 • 12. listopadu 2010 - Bodie konečně přestal kašlat, takže jsme byli na cvičáku Na Ostrově a včera i na cvičáku na veterině. Učili jsme se oční kontakt a házení dvou míčků, což Bodieho nesmírně bavilo :-)
 • 6. listopadu 2010 - Bodie by s námi a Hušenkou na veterině, hrozně dlouho jsme čekali, protože tam byla hromada lidí, takže otravoval, navíc těsně před námi šla na řadu hárající fenečka, takže po ní Bodie oblizoval zem. Dostal další sirup, protože ještě pořád trochu pokašlává (hlavně venku když tahá nebo když ho něco rozruší). Na procházce našel asi metrový klacek o průměru 5 cm a půl procházky ho napůl nesl a napůl táhnul po zemi s velmi hrdým výrazem.
 • 5. listopadu 2010 - Bodieho poněkud zanedbávám, protože mám velké starosti s Muffym, takže snad až na třikrát denně podávaný sirup proti kašli a individuální procházky se mu nevěnuju. Bodie respektuje, že Muffy chce odpočívat, ale jenom když leží. Jakmile se zvedne, je to pro Bodieho výzva ke hře. Včera večer byl naprosto nadšený z toho, že Muffymu venku zůstal z vousů viset list, a málem na něho skočil. Jinak se ale chová způsobně a otravuje jenom tetu Hanku, kterou jsem donutila, aby mi přišla vypomáhat s hafákama.
 • 30. října 2010 - Celý týden jsme nic nedělali a těšili jsme se na obranu, která měla být dnes, ale nakonec Bodie celou noc neskutečně kašlal, takže jsme ráno jeli na veterinu. Paní doktorka ho důkladně prohlédla (teplota 37,9 °C, aktuální hmotnost 9,1 kg!), poslouchala plíce a srdíčko, ale nic neslyšela. Bodie je zahleněný, dostal vitamínovou injekci na podpoření imunity a sirup proti kašli Atussin. Do tří dnů by se to mělo zlepšit, zatím má naordinovaný klid.
 • 24. října 2010 - Konečně jsme se zase strefili a byli ve Zlíně, když byl cvičák! S Jardou jsme probrali poslušnost a potom došlo i na kousání. Bodie už nebyl tak hysterický jako poprvé a soustředil se pěkně na hadr, dokonce dvakrát i vyskočil do zákusu :-)
 • 21. října 2010 - Na cvičáku KK Pedigree VFU jsme dnes řešili chůzi u nohy, protože to Bodiemu opravdu nejde. Máme zakázané chodit, můžeme jenom trénovat, aby se na povel „k noze“ na mě podíval, případně udělat krok a hned zastavit :-)
 • 19. října 2010 - Dnes jsme na cvičáku Na Ostrově dělali různé „nesmysly“, např. otočku, obcházení, plížení pozpátku a překřížení předních pacek. Byla jsem z Bodieho naprosto nadšená, protože všechno okamžitě pochopil a hned uměl, i když je fakt, že bych dala přednost obyčejné služebácké poslušnosti. Potom jsme trochu běhali přes překážky, Bodie snad konečně pochopil sestupnou zónu na kladině (tam dostane pamlsek), ale nějak nemohl mentálně požvýkat náročnou sekvenci áčko - hop - hop - hop (v rovince). Asi osmkrát jsem ho vrátila na áčko, než konečně přeskákal všechny tři skočky. Problém je, že je na mě moc rychlý - teda já jsem na něho moc pomalá, takže mu nestíhám ukazovat před nosem - a ještě neumí na dálku na povel a ukázání překážku překonat. Je to velký rozdíl proti Muffymu, který agility nijak moc neprožíval a běhal v rozumné vzdálenosti za mnou. Bodiemu stačí jen slyšet, že někde někdo běhá agi, a může se zbláznit... :-)
 • 14. října 2010 - Byli jsme podruhé na cvičáku při VFU. Tentokrát jsme kromě přivolání, odložení a kladiny dělali taky tunel a šli jsme se podívat i ke koníkům :-) Bodie si koní vykukujících ze stáje nejdřív vůbec nevšimnul, musela jsem ho zvednout na ruce, aby věděl, kam se má dívat, a potom mu ti velcí psi začali připadat podezřelí, tak na ně začal vrčet. Přivolala jsem si ho, odměnila a on začal sbírat listí ze země. Prostě nuuuu-daaaaa... :-)
 • 10. října 2010 - Bodie se naposled vystavoval v dorostu na MVP České Budějovice. V konkurenci dalšího dorostence dostal známku nadějný 1 (kvůli zubu?). Zatím to vypadá, že to je jeho poslední výstava :-(
 • 8. října 2010 - Ráno jsem si potřebovala zajít k lékaři, takže hafošci zůstali asi hodinu sami doma. Pro Bodieho to bylo úplně poprvé, co byl tak dlouho mimo dohled. Při odchodu trochu kňoural, ale počkala jsem, než přestane, a když jsem se vracela, bylo ticho. Ani nic neroztrhal... šikulka je to ;-)
 • 7. října 2010 - Dnes večer jsme poprvé zavítali na cvičák KK Pedigree VFU v Brně - na kurz poslušnosti pro začátečníky. Bylo to trochu víc, co jsem si představovala, akorátže tam nemají osvětlený plac, takže ve druhé půlce výcviku jsem vůbec netušila, kde Bodie je :-)
 • 26. září 2010 - Po včerejším úspěchu jsme se vydali na NVP v Brně. Celý den pršelo, vyfénované nohy z večera nebyly poznat... Přes nějaké nalezené nedostatky jsme dostali opět VN1. Soutěž dorostu se nekonala (aspoň podle katalogu - a jestli zjistím, že jo, ale nenapsali ji tam, tak...!!!) :-) Koupila jsem hafošům piškoty se sníženým obsahem cukru, Bodiemu širší obojek a malý balónek, potom pamlsky Platinum a sobě efilační nůžky a širší výstavní vodítko. Pavlík si koupil kafe a malé koblížky s americkou vlajkou ;-) Fotky
 • 25. září 2010 - Dneska se Bodie vystavoval v Úvalně na OKV kníračů. Dostal známku VN1 a porazil jednoho konkurenta! Poté si ho do parády vzala paní Kucharčíková (asi ne nemohla dívat na ten nevyužitý potenciál...) a když jsme nastoupili do závěrečné soutěže o nejhezčího dorostence, vyhrál na svou sestřenicí titul Nejkrásnější dorost OKV! Přivezli jsme si dvě medajle, pohárek a pytlík granulí! Fotky
 • 14. září 2010 - Podruhé cvičení na Ostrově. Jsem spokojenější než minule, vyjasnily jsme si s paní vedoucí metodiku (tj. budu používat tu svou), cvičili jsme na párek a pěkně to odsýpalo :-) Vrátili jsme se zničení - cesta na cvičák pěšky z prudkého kopce, na cvičáku běhání a potom cesta domů pěšky do prudkého kopce... snad se časem zase dostanu do formy :-)
 • 12. září 2010 - Po dlouhém očekávání se nám podařilo přijít na Argus v době, kdy se cvičilo :-) S Jardou jsem probrala poslušnost a potom si Bodie poprvé vyzkoušel obranu. Nemůžu si pomoct, ale takový cvičák, jako je Argus, už asi nenajdu... Fotky od Renči (Bodie je jediný knírač)
 • 7. září 2010 - Po neúspěchu minulý týden jsme se konečně dostali na cvičák Na Ostrově a pocvičili. Nebylo to sice přesně to, co jsem si představovala (=klasický služebák), ale Bodie byl mezi pejskama a rozhodně jsme se nenudili. Jak jsem zjistila, je celkem problém ho motivovat v tak rušném prostředí, takže na tom musím zapracovat, ale když se soustředil, byl moc šikovný :-)
 • 31. srpna 2010 - Po dlouhém rozmýšlení jsem si dnes naplánovala s Bodiem návštěvu brněnského cvičáku Psí škola „Na Ostrově“. Počasí bylo celý den hnusné, ale přesto jsme se tam vydali (dvěma autobusy). Sice přišla jen paní vedoucí, ale aspoň jsem se s ní mohla domluvit a Bodie se vyběhal za balónkem :-) Snad se příště zadaří i něco pocvičit (Boďák už by to potřeboval jako sůl).
 • 29. srpna 2010 - Protože padl plán zúčastnit se obran, zašla jsem ráno s pejskama na stopy :-) Bodiemu jsem nejdřív našlápla 10 kroků s miskou na konci a pamlsky po cca 2 krocích, ale pamlsky na stopě většinou ignoroval. Potom jsem mu našlápla 20 kroků s miskou na konci a pamlsky jen na nášlapu, a to mu šlo mnohem líp :-) Původně mi všichni radili, abych mu našlápla jen nášlap, ze kterého by si vyzobal dobroty, jenomže při čtvrtém nebo pátém se Bodie začal rozhlížet, jestli to někam vede... takže si budeme šlapat krátké stopičky, nejspíš s pamlsky jen na nášlapu a miskou na konci. Jenže těžko říct, kolik jich ještě do zimy stihneme...
 • 28. srpna 2010 - Na dnešek jsme měli naplánovány zkoušky obedience v KK Prostějov (jako diváci), ale bohužel se nám ani po hodině bloudění nepodařilo cvičák najít, takže jsme to vzdali :-( (Musím ovšem podotknout, že jsme bloudili jen proto, že jsem si nevytiskla jejich mapku.) Potom jsme jeli na Vítovou s tím, že se zítra konečně stavíme ve Zlíně na obrany, ale ty se na poslední chvíli zrušily :-( Nějak nám to nevychází... Bodie je ovšem jako obvykle naprosto nadšený ze zahrady na Vítové, běhal po trávě jako šíleny a dvě hodiny si sám hrál s balónkem :-)
 • 15. srpna 2010 - Zúčastnili jsme se s Bodiem krajské výstavy psů v Brně na Zetoru. U pana rozhodčího Mojžíše jsme kromě ocenění VN1 dostali taky superlativní posudek ;-)
 • 12. srpna 2010 - Bodiemu se začal trhat obvaz, kterým měl zavázanou nohu, takže jsme se znovu vypravili na veterinu, aby mu to převázali. Paní doktorka se na tu ránu dívala a naznala, že to nevypadá moc dobře, že z toho ještě teče nějaký fujtajbl, takže vzala znovu kleštičky a nakonec se jí podařilo najít osinu, která za to může! Nohu už mu moc nezavazovala, jen mu tam mázla antibiotickou mast a dostali jsme botičku na ven. Doma budeme chodit v ponožce. Zítra máme nohu omýt dezinfekcí (Betadinem). Snad se to do výstavy v neděli zahojí... to asi ne :-(
 • 9. srpna 2010 - Bodiemu se na levé přední pacce udělala mezi prsty taková boule, tak jsme s tím byli ještě dnes na veterině. Pravděpodobně tam měl zapíchnutou osinu, která mu procestovala skrz celou tlapku až dolů... Paní doktorka mu to musela naříznout a vyčistit, takže teďka má nohu zavázanou až po loket a pajdá. Jako bolestné dostal k večeři konzervu :-)
 • 6. srpna 2010 - Dnes ráno se mi podařilo vykývat Bodiemu poslední mléčný zub :-)
 • 30. července 2010 - Právě jsme se vrátili z dovolené. Počasí bylo akorát, Bodie si prodělal celkem intenzivní socializaci - hotel by plný dětí, chodil s námi na snídaně a večeře a do restaurací - a snad poprvé v životě se pořádně unavil na 12km pochodu :-) Musím ho pochválit, že byl celou dobu moc hodný. A taky mu dnes je přesně půl roku!
 • 24. července 2010 - Včera jsme byli na veterině koupit Bodiemu Roboran pro černé a bílé psy, a při té příležitosti jsem ho i zvážila. 8,7 kg. Ehm, Muffy měl až do nedávna 8 kg... Zítra vyrážíme na dovolenou do Jeseníků, Bodie jede s námi, tak doufám, že to zvládne :-)
 • 19. července 2010 - Ochladilo se a Bodie už je v pořádku. Dnes se mi podařilo zbavit ho při přetahování dalšího nadbytečného špičáku, takže už zbývá jenom jeden ;-) Minulý týden jsem si ještě zažila docela šok, když Bodie začal najednou hrozně kýchat. Přiběhla jsem k němu a všimla jsem si, že mu z jedné nosní dírky koukají nějaké chlupy. Zděsila jsem se - že bych si za těch 14 let pejskaření nevšimla, že psům v nose rostou chlupy? Byla to ovšem osina z ječmene, kterou Bodie napůl vdechl. Naštěstí se dala jednoduše vytáhnout pinzetou... Pfuj.
 • 16. července 2010 - Průjem byl do večera pryč, dva dny byl Bodie OK, ale včera v noci to přišlo zase. Dostal znovu Attapectin a víckrát už ven jít nepotřeboval, ale plánuju mu den nebo dva dávat Muffyho granule (Hill's i/d), které působí proti průjmům. To horko do toho nám vůbec nesvědčí...
 • 13. července 2010 - Ráno nás Bodie vzbudil, myslela jsem, že mu je horko, ale nakonec se ukázalo, že má průjem jako trám :-( Snad je to jenom z horka... Dostal Attapectin (já vím, že do něho nemám cpát zbytečně léky, ale tohle už nevypadalo jako úplná sranda), zatím má hladovku, večer uvidíme.
 • 11. července 2010 - Chtěla jsem jít ve Zlíně na cvičák (v neděli ráno bývají stopy a obrany), ale výcvik byl přesunut na včerejšek brzo ráno, kdy jsme ještě byli v Brně. Místo toho jsme vzali Bodieho i Muffyho na dlouhatánský výlet z Vítové přes Velu až ke studánce Rybárka a pak zpátky kolem rybníku Bezedník na Vítovou. Vyrazili jsme v 7, doma jsme byli v 10:30. Kromě počátečního a konečného úseku jsme šli celou dobu lesem, Bodie všecko prozkoumával, ale neměl tendence vyrážet po stopě zvěře - ani čerstvé :-) Potkali jsme několik stádeček srn a jednoho skokana...
 • 4. července 2010 - Využili jsme ranního chládku a vyjeli si na výlet do Mariánského údolí. Procházka trvala od 8:14 do cca 11 hodin, Bodie byl celou dobu držen hezky zkrátka :-) Cestou jsme viděli z blízka kůzlátko, oslíka a vodu! Bodieho jsem do ničeho nenutila, do vody šel nejdřív za Muffym, potom i sám - až po bříško :-)
 • 1. července 2010 - Náš Ondra měl promoce a po oficiální akci jsme se vydali (Ondra, já, naši a Pavlík) i s hafákama do restaurace. Pro Bodieho to byla první takto veřejná akce. Bylo šílené vedro, v restauraci byla naopak výkonná klimatizace, takže Bodie většinu času způsobně prospal :-)
 • 29. června 2010 - Návštěva u Pavlíkovy tety v Soběšicích. Jejich malá kníračka Ivuška zrovna dohárala a Bodie si s ní celou dobu chtěl hrát, ale Ivuška si takové dotěrnosti líbit nenechá... Mají taky kocourky (velikostně srovnatelné s Bodiem...), ale Bodie se k nim nechtěl přiblížit moc blízko :-)
 • 28. června 2010 - Už máme jen šest špičáků! :-) Bodiemu ráno vypadly spodní dva, k tomu taky dvě stoličky, které jsem zachránila.
 • 26. června 2010 - V Horce nad Moravou se konala Klubová výstava kníračů, Bodie byl přihlášený do třídy štěňat. Přestože úprava srsti nebyla veškerá žádná (mou vinou a nevědomostí), dostal známku VN1 a medajli :-) V závěrečné soutěži o nejlepší štěně se umístil na 3. místě. Snad si brzo vyšetřím trochu času a sepíšu to trochu obšírněji :-) Zážitky a dojmy jsem už sepsala ;-) Pavlík fotil nejen nás.
 • 23. června 2010 - Bodie dnes v rámci Muffyho narozenin dostal minidortík, aby nezáviděl :-) Taky jsem se mu podívala do tlamky a zjistila, že mu rostou nové špičáky, zatímco staré ještě nevypadly... takže má celkem OSM špičáků! A v sobotu s tím vampýrem máme jet na výstavu...
 • 20. června 2010 - Dnes proběhly avizované štípské závody. Rozhodcovala jsem poslušnost začátečníků, závodila s Muffym, v čem se dalo, a Bodie byl taky přihlášený na všechno :-) Na poslušnosti štěňat ho zaskočilo přivolání :-) ale nakonec to zvládnul a skončil na krásném čtvrtém místě. V agility štěňat - viděl POPRVÉ překážky - se vyznamenal, já jsem mu to kazila tím, že jsem ho mírně přeceňovala. Přesto jsme štěňátka vyhráli :-) Na výstavě byl ve štěňatech 3. ze 4. Nakonec ho dostal do rukou Pavlík a zkoušel s ním senior handling. Oba moji fousáči - vlastně všichni tři, ale v tomto zvlášť Bodie a Pavlík - mají můj obdiv, jak to krásně zvládli, nečekala jsem to. Byli moc šikovní. Takže v necelých pěti měsících má Bodie svůj první pohár :-) Doufám, že tak bude pokračovat i nadále ;-)
 • 12. června 2010 - Ráno jsme s Pavlou pořádaly na cvičáku nácvik vystavování. Přišli tři zájemci - jezevčička, vipet a labrador. Někdo trochu věděl, někdo nevěděl vůbec, ale snad se každý dozvěděl něco nového, co mu na výstavě pomůže :-)
 • 11. června 2010 - Dnes byl Bodie na cvičáku zase sám a jelikož přišlo málo štěňátek, mohla jsem s ním cvičit ve družstvě. Bylo to fajn, ale zjistila jsem, že se používají pro mě neznámé výcvikové metody... Budu se muset dovzdělat :-) Taky jsem mluvila s Jardou o stopách a obranách a nabídnul mi, že by malému dal někdy v pátek kousnout... Už se těšíme :-)
 • 5. června 2010 - Pořád mi leželo v hlavě, jak hezky oproti té naší chlupaté kouli vypadala pravidelně vyčesávaná Breisinka, a tak jsem si Bodieho vzala do parády. Vyčesávali jsme ho trimovacím nožem snad hodinu, vyčesali jsme z něho hromadu chlupů tak velkou, jako on sám, ale na vzhledu se nic nezměnilo... Jelikož už jsem měla vytažený strojek od Muffyho, ostříhala jsem Bodieho pod ocáskem a na stranách hlavy - hlavně kvůli uším - a na krku. Taky jsem mu ostříhala tlapky, takže nevypadá, jako by měl o dvě čísla větší papuče. Musíme ve vyčesávání pokračovat, chceme za necelé tři týdny na výstavu, tak ať tam není kudrnatý...
 • 3. června 2010 - Včera jsme si jeli k paní chovatelce pro PP. Bodie si paní chovatelku zřejmě pamatuje, protože ji tak vítal, až si ucvrnknul... Postupně ho tam chtěly sežrat jeho nevlastní sestra, jeho maminka a jeho vlastní sestra :-) Máme co dohánět, na rozdíl od sestřičky Breisi, která je pravidelně vyčesávána, je Bodie pořád koule chlupů... Paní chovatelka měla velikou radost, že jsme malého přivezli ukázat, a myslím, že Bodie i Breisi vyvádí podobné skopičiny (třeba když se vás pokouší vzbudit tím, že vám skočí na obličej). Mezitím Bodiemu padají zuby jako o závod - a nové rostou v druhé řadě :-X
 • 2. června 2010 - Při náhodném pohledu do Bodieho tlamky jsem zjistila, že mu začaly padat zuby! Musím teď pozorně prohlížet koberec a podlahy, abych si jeho mléčné zoubky mohla schovat (na voodoo a podobně) ;-)
 • 30. května 2010 - Nečekaně jsme zůstávali přes noc v Lipníku (urvaný výfuk), takže už máme natrénovaný i pobyt v cizím prostředí jen s dekou a želvičkou :-) Večer jsem fúsáčky pokapala proti klíšťatům, protože jsem z nich každý den tak tři čtyři tahala... Bodiemu jsou už čtyři měsíce!
 • 28. května 2010 - Na cvičák šel dnes Bodie bez Muffyho a autobusem. Choval se celkem způsobně, akorát na malých výcvikářích proháněl Abbu. Myslela jsem, že s ním zůstanu na pokročilé a budu pořádně cvičit, ale jelikož jsem s ním trochu pocvičila na děckách i ve školce a bylo docela horko, nakonec jsem mu jenom házela balónek. Taky se střílelo (1 rána, 6 mm), což Bodie zvládnul bez zaváhání při hře s balónkem :-)
 • 25. května 2010 - Opět jsme si udělali výlet na veterinu (jen pro léčiva). Bodie dělal ostudu - štěkal celou dobu na paní doktorku... A už váží 6,3 kg!
 • 23. května 2010 - Včera už jsem to nevydržela a poprvé jsme s Bodiem zkusili stopu - 10 kroků tam a zpátky ve zmoklé trávě, na nášlapu piškot a na konci balónek. Bodie nadšeně čuchal, stopu cítil a balónek našel :-) Zkusili jsme zrovna i druhou, tentokrát o dva kroky delší, a nadšený byl stejně. Dnes ráno jsem se donutila spakovat si svoje stopovací somradlo a šli jsme to zkusit znovu, tentokrát na žrádlo (granule). Dělali jsme dvě stopy, 12 a 20 kroků, každý krok granulka, a Bodie čuchal a čuchal nadšeně, ale velice nepřesně a zbrkle. Misku na konci našel v obou případech, ale spoustu granulí přešel, k některým se vracel... Myslím, že buďto ho budu muset začít velmi důsledně brzdit a vést od jednoho pamlsku ke druhému, nebo se vykvajznu na žrádlo a budu dělat vlečku s balónkem :-) Na mé straně je spokojenost - stopař z něho bude. A taky při čuchání vrtí ocáskem :-)
 • 22. května 2010 - Bodie byl poprvé ve městě! Ve Zlíně jsme měli předváděčku se cvičákem v rámci každoroční Bambiriády, takže první seznámení s ruchem velkoměsta bylo poněkud bouřlivé - náměstí plné lidí, burácející reproduktory a asi 15 psů ze cvičáku. Bodie to ale zvládnul bravurně, vůbec nic ho nezaskočilo a po předvedení jsem mu házela balónek, takže byl velice spokojený :-)
 • 20. května 2010 - Včera jsem Bodieho znovu odčervila - paní doktorka nám doporučila do půl roku odčervovat každý měsíc. Aby se mi pomstil, chtěl dnes ráno sežrat žížalu... Čekala jsem to mnohem dřív, ale stejně to nebyl úplně příjemný zážitek, tahat mu vypasenou žížalu z tlamky, brrr. Přidala jsem nové fotky do fotogalerie - hraní s balónkem, hraní s provazovou činkou a různé jiné.
 • 10. května 2010 - Bodiemu už jsou tři měsíce a 10 dní. Koupila jsem mu balónek na šnůrce a Pavlík mu sehnal malou dřevěnou činku, takže aportujeme jako diví. Muffy nebyl žádný aportér, nosit činku jsem ho učila par force, takže je to pro mě zcela nová zkušenost... Chystali jsme se na stopu, ale v pátek v noci měl Bodie průjem, takže si vysloužil v sobotu půldenní hladovku a tabletku proti průjmu... Naštěstí to brzo přešlo. Beztak měl průjem z toho, že venku žere kamení.
 • 2. května 2010 - Dnes večer jsme byli na veterině na očkování. Poprosila jsem paní doktorku, jestli by Bodiemu mohla píchnout i vzteklinu - věk  na to má. Ona sice říkala, že to moc nedoporučují očkovat najednou, ale pokud to vyžaduju - abych s ním už mohla na cvičák - tak to udělají. Dostali jsme taky další odčervovací prášky, které haváci dostanou kolem dvacátého. Takže jsme očkovaní, hurá!
 • 28. dubna 2010 - Včera jsme se stavovali na veterině Muffymu pro granule, tak jsem se ptala, jestli bysme mohli třeba sfouknout přeočkování, ale chyběl nám jeden den :-) Jelikož jsem začala staříčkovi dávat tabletky na klouby, Bodie je bude dostávat taky, aby mu nezáviděl. Schválně jsem se ptala veterinářky, abych ho zbytečně nedopovala něčím, čeho má dost, ale říkala, že tabletky na klouby můžeme dávat. Tak si ho aspoň připravím na tu budoucí předpokládanou extrémní zátěž (máme do budoucna naplánované závody na úrovni mistrovství republiky - nebo i světa?) :-)
 • 23. dubna 2010 - Dnes jsme byli s Bodiem poprvé na cvičáku ve Zlíně. Nával pejsků ho nijak zvlášť nevyděsil, jenom jsem čekala, že si bude víc hrát. Fotky od Věrky jsou tady :-)
 • 20. dubna 2010 - Bodie už je ošetřený proti klíšťatům a odčervený. Na procházkách trhá pampelišky (a žere je). Pomalu začínáme zkoušet výstavní postoj, ale je to neposeda. Umí si sednout, za pamlskem lehnout, vstává zatím s dopomocí. U nohy chodí za pamlskem. Máme co dělat, abychom to do štípských závodů vypilovali ;-)
 • 15. dubna 2010 - O 10 dní později: Nevyspaní, nemocní, přesto s Bodiem po třech hodinách vybíháme ven, aby se vyvenčil. Muffy některé procházky bojkotuje. Bodie už od něho párkrát dostal přes čumák, ale obvykle mu trvalo jen pět šest sekund, než ho začal znovu otravovat. Venku na velké psy štěká, všichni ho zajímají, sbírá všemožné odpadky z trávy. Je neuvěřitelně nadšený :-) Večer se chystáme na přeočkování, bude to jeho druhá cesta autem, tak ho to snad moc nepoznamená.
 • 5. dubna 2010 - První seznámení maličkého Bodieho s novým domovem. Muffy to jakž takž zvládá, já jsem v noci nespala... Bodie udělal dvě loužičky doma - nestíhám ho včas odnést. Zato žere jak nezavřený a venku srandovně poskakuje :-)